Święto w nas

Życzenia na dobry przyszły rok. Ten mijający, który wydawał się bardzo stabilny – był trudny, ale i zarazem bardzo klarujący. Pokazał, co w nas tkwi, pokazał kogo mamy blisko; pokazał, jak traktujemy rzeczy i siebie nawzajem. Zamieszał, ale i uładził nasze zmieszane myśli. Wielu ludzi odeszło od nas wirtualnie i realnie. To był rok amplitud. Pora zmian. Okazało się, że mamy do siebie wiele elektronicznych dróg, zwyczajnych też, ale nie zawsze chcemy je podejmować, gdyż wytłumaczenie się znajdzie. Warto stawać w prawdzie o sobie samych. Chodzić, poznawać nabliższych i najbliższe otoczenie, sięgać po stare ulubione czynności, porządkować swój świat i doceniać, pozwalać naturze oddychać.

Chłopcy w gościnnym domu Maryni

Dziękuję za tyle dobra każdego dnia, za obudzenie ogrodu bez toksyn, za delikatność słuchania, za tęsknotę za normalnością, za prawdę bycia obok, za chęci, filmy, witaminy, wsparcie w chorobie, sekundowanie. Za to, że byliście obok, aby po prostu przy mnie posiedzieć w ciszy. Za to, że przysyłaliście mi muzykę, na jakiej potrafiłam się oprzeć, znajdowaliście słowa i radość nawet w małych gestach. Za opiekę przy kupnie samochodu, wyborze lekarza. Za to, że cieszycie się z kontaktu, z rozmowy, z wiersza, zdjęcia i zwykłego spaceru.

Katastrofy tego roku skrystalizowały we mnie: mnie. I pozostaje szlifować, odczulać, ruszać, leczyć. A najważniejszy jest nasz wspólny czas i miłość.

Jedna uwaga do wpisu “Święto w nas

  1. Bardzo podoba się nam Wasza świąteczna przystań. Tak wewnątrz, jak i na zewnątrz cudnego domostwa. Blisko natury, a w dodatku w pięknym i białym otoczeniu. Po rozradowanych buziach widać, że wszyscy są „U siebie” i wyniosą z tego spotkania wiele wrażeń godnych wspominania.
    Ten miły akcent warto dodać do przedstawionego w tekście obrachunku i to po stronie „plusów dodatnich”.
    Pozdrawiamy świątecznie Was i całe grono świętujących

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s