Adwent z Arkiem

Dziś mija miesiąc – a ja wciąż zbieram wspomnienia, żeby pożegnać Przyjaciela, Sąsiada, a z Nim część mojego bogoryjskiego dzieciństwa. 1 listopada odszedł od nas nagle Arek Wójtowicz, leśnik, mąż, ojciec, syn, brat, przyjaciel, sąsiad. Był częścią mojej Bogorii na Jędrusiów.

Nie czuć było upływu czasu przy powrotach i rozmowach. Był, po prostu był. Taki Konstans. Zwykle rozmowy z Bliskimi zahaczały i o Niego. Pamięć wspólnych lektur i szczególnego zaznaczania słów, Wąwozu Ognisk i ratunku dla mojej nogi, pogoni ze mną na rękach, rajdowej trasy syrenką na pogotowie. Później traktowanie gipsu, pożyczanie roweru, wyprawy na głębiny, do Złotych Piasków w wąwozie. Wspominki Placu Jerzyka, asfaltu, jazd rowerowych „do zakrętu”. Zabaw w podchody, chowanego, budowania tam na Korzennej, hodowli kijanek, skarbców, zabaw w dom, fortów w górze piasku, wynajdywania kolorowych miedzianych drucików u Pana Tadka. I rozpłaszczanie złotówek na torach. I leżenie z uszami przy nich w oczekiwaniu na echo ciuchci. I nasze domy o siebie wsparte.

I jeszcze kościół, poza tym harcerstwo, wyjazdy na obozy, zbieranie grzybów i jeżyn, śpiewy na placu, papierówki. Wymienianie się psami, kotami, pamiętny królik.

I wspólne dojazdy autobusami do szkoły w Staszowie. I rola w kabarecie, która przyniosła Arkowi przydomek Kamizel. Moje dzieciństwo i wczesna młodość ma także Twoją buzię.

Zamyka się razem z Tobą Arku ta kłódka na bramie, która pokazuje nasze miejsce w Bogorii. Bardzo współczuję Iwonce, Mai, Kubie i Filipowi, Pani Niuni, Elizie, Mateuszowi i Piotrusiowi, Bliskim i Sąsiadom.

Twój Tato, Pan Tadeusz i Dziadkowie, Bliscy i znajomi z naszej ulicy, Remek – powitali Cię w święto. Tylko nam pozostanie zrozumieć.

Adwent z Arkiem.

Tylko czas wyciąga się niemożliwie. Spoczywaj w Pokoju.

O tym, że czuwasz wiem.

Czujemy to wszyscy

#arekwójtowicz #arkadiuszwójtowicz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s