Zamrożone wspomnienia letniego ogrodu

   Pownosiłam kwiaty do domu i porozstawiałam po kątach. Rozwinęły się w odruchu wdzięczności, trzykrotka – maleńkie białe gwiazdeczki, muszkatka – pąki na czerwono. Cieszą się, że jeszcze będą z nami. Resztki jednorocznych zważone stoją jak wyrzut sumienia, muszę wybrać słoneczny dzień na porządki. Świerki coś podsychają, wiele gałęzi od dołu zmienia kolor na niepokojącą żółć. Namówię Panów na wycinkę uschniętych gałęzi. W porządkach pomógł mi już Tato Miecio – obecnie nastał dla Niego czas fabryki, ciężko się Mu przestawiać na rytm 12/12. Mam nadzieję, że rośliny z Bogorii się przyjmą pomimo ochłodzenia. Byle do wiosny.

   Radość ostatnich dni to telefoniczne życzena dla Babi od wnuczków z wyznaniami; miły, spokojny dzień w bibliotece – były z nami Pani Marysia i Weronia; przesyłka od Ani, tzn. blisko 10. emalii ze wspaniałymi zdjęciami zdolnego fotografa – i nasze muzealne zachwyty nad ich treścią oraz dzisiejsza wizyta naszej honorowej członkini KMUM – czyli Lidzi. Zjadłyśmy wspólnie śniadanie, chłopcy nam towarzyszyli, zasypani znów prezentami. Lidziu – wyglądasz młodziej, jesteś odnowiona po rekonwalescencji. Będzie dobrze!

   Tomik dzisiaj wieczorem przeszedł swoich 5. samodzielnych kroków. Z ramion do ramion. Czy „przydepcze” rok?

3 uwagi do wpisu “Zamrożone wspomnienia letniego ogrodu

  1. Babusia serdecznie dziekuje za zyczenia telefoniczne a przy okazji – rownie goraco za otrzymane dzisiaj poczta zyczenia na pieknej karcie oraz za zdjecia i laurke naszego akwarelisty Tunia.Mielismy wielka frajde z wystepu tenora-amatora. Dzisiejsze linki pozwolily na wysluchanie kolejnych jego wystepow. Bardzo dziekujemy.

    Polubienie

  2. Hej. Do nas chyba powoli zawitała zima. Ale my spieszymy z gorącymi życzeniami dla małego solenizanta. Pierwszy roczek ma za sobą, a każdy następny niech będzie zdrowy, szczęśliwy. Rodzicom zaś dostarcza uśmiechu i zadowolenia z tak wspaniałych chłopców.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s